X
Dostawa : Wybierz adres
Kraj  
  
  
Cart Loading

Tiens Biowapń z lecytyną

Dobre wzmocnienie organizmu i polepszenie koncentracji przy dużym wysiłku umysłowym.
PV: 9,90
BV: 9,90
Do zakupu Zestawu Startowego

Ludzki organizm codziennie musi sprostać wielu wyzwaniom. Niezwykle wyczerpująco działają na niego na przykład: stres, dużo nauki, bardzo aktywny tryb życie, czy spowalniający metabolizm. Dlatego, szczególnie w okresie jesienno-zimowym, kiedy wiele osób czuje się przemęczonych, znużonych, ma problemy z koncentracją, warto wzmocnić organizm preparatami wpływającymi korzystnie na ciało i umysł.

Trudno jest przecenić rolę wapnia i lecytyny w naszym organizmie. Gdy wapń utrzymuje się na właściwym poziomie, mamy mocne kości, zdrowe zęby, czy też prawidłową krzepliwość krwi. Z kolei należąca do fosfolipidów lecytyna wspomaga wiele procesów metabolicznych, które zachodzą w organizmie. Jest np. niezbędna dla prawidłowego funkcjonowania układu nerwowego. Bierze też udział w przemianie materii, tworzy błony komórkowe, usprawnia krążenie krwi. Lecytynę nazywa się też pogromcą tłuszczu.

TIENS stworzył suplement łączący łatwo przyswajalne związki wapnia i lecytynę. W skład lecytyny wchodzą m.in. cholina (witamina z grupy B), która jest niezbędnym składnikiem w produkcji acetylocholiny i przekazywaniu impulsów nerwowych w somatycznym układzie nerwowym – odpowiedzialnym za kontakt ze środowiskiem zewnętrznym. Jej niedobór może mieć wpływ m.in. na rozwój choroby Alzheimera.  Przez swoje działanie cholina, a co za tym idzie lecytyna, wspomaga proces zapamiętywania i uczenia się oraz obniża nadpobudliwość nerwową. Poprawia koncentrację, zwiększa wydajność umysłową i dodaje energii.  

Cholina zwiększa ilość fosforu, co może być niekorzystne dla stanu kości. Jednak połączenie w preparacie choliny z wapniem pomaga utrzymać odpowiedni poziom fosforu i wapnia w organizmie.

 

SKŁADNIKI

Preparat zawiera sproszkowany wapń organiczny (o zaletach i wysokim stopniu wchłanialności wapnia w tej postaci czytaj więcej: Biowapń ogólny).

Drugi składnik preparatu, lecytyna, znajduje się w każdej komórce naszego organizmu, zwłaszcza jako składnik błon komórkowych. Ma wpływ na funkcjonowanie m.in. układu nerwowego, pokarmowego oraz układu krążenia. Wspomaga również systemy obronne organizmu.

W suplemencie znajdziemy również taurynę. Jest to organiczny związek chemiczny z grupy aminokwasów. W połączeniu z kwasem żółciowym wytwarzanym przez wątrobę, tauryna zwiększa rozpuszczalność i rozkład tłuszczów. Ułatwia metabolizm. Tauryna wpływa też na oczyszczanie organizmu z metali ciężkich. Działa na układ nerwowy, pełniąc funkcję neuroprzekaźnika, bierze też udział w procesach poznawczych.

Kolejny składnik preparatu to kwas foliowy. Bierze on udział w syntezie kwasów nukleinowych, z których powstaje DNA. W ten sposób reguluje wzrost i funkcjonowanie wszystkich komórek. Wraz z witaminą B12 ma działanie krwiotwórcze.

Preparat zawiera także witaminę C, witaminę B1 i  witaminę B12, która  bierze udział w reakcjach chemicznych zachodzących w każdej komórce ludzkiego ciała. Jest niezbędna do normalnego funkcjonowania mózgu i układu nerwowego, wytwarzania krwi, kwasów tłuszczowych.


DZIAŁANIE

Składniki zawarte w preparacie wykazują szerokie spektrum działania:

- Wapń jest potrzebny do utrzymania zdrowych kości i zębów.

- Wapń pomaga w prawidłowym funkcjonowaniu mięśni.

- Wapń przyczynia się do prawidłowego krzepnięcia krwi.

- Wapń przyczynia się do prawidłowego metabolizmu energetycznego.

- Wapń pomaga w prawidłowym funkcjonowaniu enzymów trawiennych.

- Lecytyna  i tauryna wspomagają procesy poznawcze.

- Lecytyna, witamina B1 i witamina B12 wspomagają właściwe działanie układu nerwowego.

- Lecytyna pomaga w utrzymanie prawidłowego stężenia cholesterolu we krwi.

- Lecytyna bierze udział w prawidłowym metabolizmie tłuszczów.  

- Lecytyna wspomaga regenerację mięśni po wysiłku fizycznym.


DAWKOWANIE

Zaleca się zażywanie 1 kapsułki raz dziennie. Stopniowo można zwiększyć dawkę do 1 kapsułki 2 razy dziennie, a następnie 1 kapsułki 3 razy dziennie.   

 

OPAKOWANIE: 18 kapsułek


ZALECENIA

Suplementu nie należy łączyć z kawą i herbatą.

Preparat zalecany jest szczególnie w stanach zmęczenia, rozkojarzenia, a także w okresie jesienno-zimowym.

Suplement należy również przyjmować przy zwiększonej aktywności fizycznej i psychicznej.